Bendruomenė

Kvietimas Tau prisijungti prie moterų kūrėjų bendruomenės

Unsplash nuotraukų koliažas

Labas, kūrėja!

Ar Tu, kaip ir aš, eini kūrybiniu keliu? Ar ieškai palaikančios kitų kūrėjų bendrystės? Norėtum atrasti jaukią erdvę skleistis savo kūrybai bei padėti skleistis kitoms moterims? 
Turiu Tau pasiūlymą 🙂
tik…

pradžiai šiek tiek priešistorės

Rugsėjį turėjau didelį popieriaus užsakymą, daug dirbau viena, o užbaigusi jį  gavau nemalonų ,,bonusą”- perdegimą. Nieks neatrodė miela ir prasminga kūryboje, norėjau mesti savo kūrybinį verslą, jaučiau tarsi turinti statyti naujus namus sudegusiųjų vietoje… Atrodė, kad esu tame viena vienužė…
Išdrįsau Instagram`o storiuose pasidalinti savo išgyvenimais ir sulaukiau daugybės palaikančių žinučių iš kitų kūrėjų bei verslininkių, kurios dalinosi savo patirtimi. Skaitydama ir atrašydama joms aš jaučiau, kaip tuštuma ir vienatvė traukiasi, prasmė sugrįžta pas mane, atsirado jėgų. Supratau, kad mano kūrybos formos gali keistis, bet visuomet išlieka didžiausia kelio dovana – per kūrybą sukurtas ryšys su kitais.
Tarp visų žinučių sulaukiau keletą tokių (ačiū, Alinai ir Astai) iš kurių supratau, kad palaikančios bendrystės trūksta ne tik man vienai. Tuomet ėmiausi organizatorės rolės ir subūrėme nedidukę kūrėjų iš visos Lietuvos bendruomenę, apturėjome trejetą video skambučių, kurie, nors ir chaotiški :), bet buvo pilni nuostabios, įkvepiančios energijos ir minčių. Iš visų šių patirčių ir dalyvių (ypatingas ačiū Audronei iš ,,Zylės raižinių”) paskatinimo    (,,mokėtume už narystę”), kilo mintis eiti toliau ir suburti uždarą, mokamą kūrėjų bendruomenės grupę Facebooke.
Apie kurią Tau dabar ir papasakosiu 😉

Apie ką ši bendruomenė?

Pagrindinė bendruomenės grupės misija – kūrėjų bendrystė. Grupė skirta moterims kūrėjoms, kurios ieško kūrybinės moterų bendruomenės, saugios, auginančios erdvės dalintis savo kūryba ir sulaukti konstruktyvaus atgalinio ryšio, rasti įkvėpimo veikti, palaikymo pradedant eiti/ einant kūrybiniu keliu, puoselėjant kūrybinį verslą, surasti kūrybinių (ir ne tik) bičiulių, bendraminčių, bendradarbiavimo galimybių. Grupės idėja paremta mintimi, kad kartu mes esame stipresnės ir galime pasiekti daugiau.

Ką planuojame veikti bendruomenėje?

  • Pirmiausiai – susipažinti 🙂 Prisijungus prie grupės kviesime prisistatyti laisva forma. 
  • Dalintis nuoširdžiais pamąstymais, išgyvenimais, savo patirtimi, džiaugsmais ir iššūkiais einant kūrybiniu keliu, diskutuoti ir bendrauti. 
  • Dalintis atrastu įdomiu bei naudingu, su kūryba, verslu susijusiu turiniu (tiek savo, tiek ir iš interneto platybių), atrastomis fizinėmis vietomis, artėjančiomis mugėmis, pasiūlymais surengti parodas, dirbtuves ir t.t.
  • Per grupę galima ieškoti priemonių, resursų kūrybai, keistis, dalintis.
  • Atrasti bendraminčių, kūrybinių bendradarbiavimo galimybių su kitomis kūrėjomis.
  • Pagal poreikius ir pageidavimus, narėms bus organizuojami online susiskambinimai. Jie bus tematiniai ( pvz., ,,El. parduotuvės kūrimas ir administravimas”, ,,Soc. tinklų gudrybės ir patirtys”, kt. konkretesnėmis temomis), taip pat bus ir tiesiog kūrybinio palaikymo (pabendravimo/galimybių pabrainstorminimo tipo) susiskambinimai. Taip pat įsivaizduoju tokius online pokalbius, kurių metu viena kūrėja gali tapti pranešėja ir pasidalinti savo patirtimi, praktiniais patarimais ir pan. (taps gera praktika toms, kurios norėtų užsiimti panašaus pobūdžio veikla ateityje). Ateityje gal net pasikviestume ir kviestinių viešnių pranešimams.  Grupėje vyks ir pokalbiai-diskusijos mažomis grupelėmis grupės vaizdo pokalbio kambariuose, kurias galėsite inicijuoti ir pačios. Planuojami ir online pavakarojimai, kai norinčios prisijungia prie video skambučio, šnekasi ir kartu užsiima rankdarbiais.                                                  Tematiniai online susiskambinimai būtų papildomai apmokestinami. Išsamesnė informacija bus pateikiama grupėje. 
  • Norinčios galės prisijungti prie kūrybinių ,,iššūkių” (hmm, pvz., savaitę atrasti laiko kasdien kažką nupiešti ir t.t. ir pan.), galėsime siūlyti kūrybines užduotis, namų darbus, pratimus. Kartu įgyvendinti smagiau ir atsiranda didesnė motyvacija 😉
  • Su grupiokėmis galima organizuoti gyvus susitikimus: susitikti kavinėje ar kt. ir paplepėti, parke piešti, megzti, susiburti kartu nukeliauti į parodas (pakviesti į savo parodas ar kt. renginius, kad kartu atšvęstume!), koncertus, surengti dirbtuves, daryti renginukus. O ateityje gal net suorganizuosime kokią jaukią kūrybinę konferenciją ar kūrybinį savaitgalio retreat`ą sodyboje :))
  • Ir dar daug kitų jaukių, įkvepiančių dalykų, kuriuos mes visos sumąstysime. Juk grupė gyvas organizmas 😉 , o mano tikslas yra sukurti erdvę ir jums realizuoti savo idėjas.
Photo by Hannah Busing on Unsplash

Kaip tapti bendruomenės nare?

Grupės veikla vyksta Facebook grupėje ,,Moterų kūrėjų bendruomenė”.
Į grupę patekti gali pradėjusi mokėti kasmėnesinę prenumeratą Akimirkų Gaudyklės Contribee (išsamesnę info rasi čia ar paspaudusi žalią mygtuką apačioje). Narystė grupėje tęsiasi tiek, kiek mokamas narystės mokestis. Narystės mokestis, pasirinktinai, yra: 3/5/7 eurai į mėnesį. Tai, nors ir gana simboliškas mokestis, bet yra tarsi koks filtras mums (Tau ir man) patikrinti Tavo motyvaciją dalyvauti bendruomenės veikloje. Turbūt pati esi patyrusi, kad sumokėjusi už kažką, tai, tikėtina, vertinsi labiau ir naudosi su didesniu užsidegimu 😉
Mokestis keliauja į mano, grupės įkūrėjos, administratorės ir moderatorės Jolantos Daubaraitės iš Akimirkų Gaudyklės Contribee sąskaitą. Šioji šiuo metu pagrinde skirta padengti termopreso įsigijimo išlaidas ir, jei, planai nepasikeis, kūrybinės studijos Vilniuje įkūrimo, nuomos startui. Šiai atsidarius, bendruomenės narės bus pakviestos į VIP atidarymą ir mes kaip reikiant atšvęsime kūrybą 😉
Tapus prenumeratore gauni ne tik prieigą prie grupės, bet ir nemokamai gali prieiti prie mokamo ar tik prenumeratoriams skiriamo Akimirkų Gaudyklės Contribee turinio. 
Mano pagrindinė veikla bendruomenės grupėje būtų koordinuoti narių priėmimą, pamoderuoti pokalbius sraute, moderuoti online susitikimų temas ir pačius pokalbius bei prisidėti prie gyvų susitikimų organizavimo Vilniuje. 
Labai laukiame Tavęs 🙂

Jau esi pasiruošusi prisijungti prie grupės? 

Spausk žalią mygtuką ir keliauk narystės registracijai į Contribee: