10+ programų programėlių, palengvinančių kūrybinius darbus (pildoma)

Važiavau vienądien autobusu ir tokia idėja dingt (jos ten mėgsta atsirasti)! – ogi gal visai naudinga būtų parengti įrašą, kur pasidalinčiau, kokiomis nemokamomis ir mokamomis programomis/puslapiais naudojuosiu? Tokiais, kurie palengvina kūrybinį darbą, pagerina darbo kokybę ar vizualų išvaizdą, praverčia versle.

Jeigu turite savo mėgstamiausprogramų/-ėlių, įrankių, svetainių būtinai pasidalinkite komentaruose 😉 Pradedame dalybas.

1. PhotoScape – mano topų topas greitam nuotraukų sutvarkymui

Po ir prieš

Šiai nemokamai nuotraukų redagavimo programai esu ištikima n metų ir liksiu dar ilgam. Ją rekomenduoju visiems, kas nori nemokamai ir patogiai susitvarkyti nuotraukas kompiuteryje. Prisipažinsiu, kad net kai redaguoju nuotraukas su Lightroom`u, dažnai galutinis nuotraukos palytėjimas vis tiek būna PhotoScape – ten man patogiau sulygiuoti nuotrauką, yra mėgstama ,,Deepen” funkcija, mėgstamiausi spalvotas ir nespalvotas filtrai bei ten įprastai darau dvigubą ekspoziciją. Beje, su PhotoScape darausi ir printscreen`us.

PhotoScape atsisiųsti galite čia >>

2. Canva – mėgstamiausia kurti vizualams

Keli pavyzdžiai, kuriuos pasidariau su Canva pagalba

Dar viena nemokama ir daug galimybių turinti programa. Turi gausybę patogių funkcijų ir gražių elementų, šriftų, formų. Labai tiks pasimaketuoti pakvietimus, plakatus, banerius, katalogus, logotipą ir kitokius vizualus. Aš mėgstu Canva naudoti, jei man reikia ant nuotraukos uždėti tekstą ar pasimaketuoti vizualus Akimirkų Gaudyklės reikalams.

Canva ieškokite online >>

3. Linktree – nuorodų suvaldytoja

Meniu ant lėkštutės

Instagram turi vieną minusą (?), kad jo įrašuose negalima dalintis aktyviomis nuorodomis ir viena vienužė nuoroda tėra aprašyme (na, ir jau storiuose). Turint, pvz., tinklararaštį, elektroninę parduotuvę, Youtube kanalą (ar dar kažką kuo norėtum pasidalinti), gali visas šias nuorodas suburti po Linktree sparneliu – į vieną puslapį. Paspaudus ant Linktree nuorodos pateksi į tarsi kokį meniu langą, kur yra sudėtos visos svarbios ir aktualios nuorodos. Aš naudoju nemokamą versiją.

Užsiregistruoti Linktree galite čia >>

4. Wixsite – lengvam puslapio kūrimui be programavimo

Pagrindinio puslapio išvaizda

Kai sugalvojau kurti Akimirkų Gaudyklės puslapį, kuriame galėčiau sukelti darbų galeriją (portfolio), rinkausi tarp WordPress.com ir Wix. Galiausiai pasirinkau pastarąjį. Jis turi didelį pliusą mėgstantiems kurti ir nemokantiems programuoti žmonėms. Visus elementus gali susirinkti, susitempti ir susidėlioti pats, pasinaudoti jau esamais šablonais arba pakoreguoti juos savo nuožiūra. Žodžiu, patyriau kūrybinį džiaugsmą kurdamą portfolio puslapį (beje, jis čia >>) 🙂 Šiuo metu naudoju nemokamą versiją, ji palieka papildomą prierašą adrese.

WIX rasite čia >>

5. Shopiteka – patogūs elektroninės parduotuvės namai

Anksčiau savo rankdarbius pardavinėjau tiesiog per įrašus ar Facebook parduotuvėje. Bet tai nėra ypatingai patogu nei parduodančiam, nei perkančiam. Kai yra el.parduotuvė, visos turimos prekės matomos, patogiai pasiekiama reikalinga produkto informacija ir žymiai lengviau dėl apmokėjimo bei pristatymo sureguliavimo.

Yra visokiausių variantų kur būtų galima kurtis el. parduotuvę. Patyrinėjusi, kur kiti Lietuvos kūrėjai kuriasi parduotuvėles, pasirinkau Shopitekos platformą. Viskas man ten patogu ir už prieinamą kainą pasirodė. Pasirinkau mokėjimo planą, kai mokesčiai imami už pardavimus (jie sau atsiskaičiuoja 2,9 proc. nuo užsakymo sumos). Toks planas pats tas kuomet tik pradedi savo el.parduotuvę ir užsakymų dar byra ne per gausiausiai.

Ši platforma labiau tinkama, jei tavo poreikiai el.parduotuvei gana elementarūs.

Maniškė el. parduotuvė atrodo taip >>

Shopiteka registracijos puslapis >>

6. Wondershare Filmora – nesudėtingam video kūrimui

Video montavimo darbai Wondershare Filmora

Kai sumąsčiau kurti Youtube kanalą, supratau, kad be video redagavimo programos nieko nebus. Galiausiai taip atsitiko, kad atradau Wondershare Filmora, išbandžiau ir ji taip ,,prilipo”, kad galiausiai nusipirkau metų prenumeratą. Su akcija mokėjau 40.76 Eur metams. Jei yra yra noras reguliariai kurti video, tai tikrai verta. Man patinka, kad programoje yra nemokamų foninių muzikų archyvukas, lengvai galima redaguoti video, patogus darbalaukis. Būtent su šia programa supratau, kaip man patinka montuoti ;D

Wondershare Filmora galima rasti čia >>

7. SmugMug – nuotraukų archyvų programa

Šią nuotraukų dalijimosi platformą atradau, kai ieškojau, kur galėčiau patalpinti klientų fotosesijų archyvus, kurie būtų patogiau prieinami. Taip žmogus gaudamas iš manęs nuorodą, paspaudęs ją gali matyti visą virtualią galeriją, atsisiųsti norimas nuotraukas ir lengviau dalintis albumu su kitais. Ir nuotraukos pasiekiamos pastoviai (kol aš mokėsiu už planą, muhahaha :D), nereik skubėti siųstis visko ir tvindyti kompiuterio atmintį.

Aišku, galėjau ir toliau visus klientus apdalinti wetransfer ar Google Drive laikinomis nuorodomis, bet kažkaip norėjosi, kad visiems būtų patogiau ir fainiau. Tai dalykas tikrai pasiteisino. O ir talpa neribota, tad galima taip backup`int savo nuotraukas iš telefono ar kompiuterio.

Jeigu rimčiau fotografuojate, tai manau verta pagalvoti apie online archyvą. Rinkos tyrimo senokai nebedariau, gal pasidomėję rasite, ką pigesnio ar patogesnio. Vienaip ar kitaip, SmugMug esu patenkinta 😉

SmugMug svetainė>>

8. VMI virtualus buhalteris i.APS

Šita nemokama VMI paslauga pradėjau naudotis tik šiemet, iki tol IDV pajamas vedžiausi ir sąskaitas išrašinėdavau per mokamą sistemą Cflow. Ir kai tos pajamos nereguliarios, kažkaip nesinori, kad kas mėnesį tau už plano mokestį dar nurėžinėtų eurus 😀

Tad išbandžiau virtualų buhalterį. Ir nors pradžioj truputį žiūrėjau pasimetusi (kaip, kas ir kur ten?!), apsipratau ir jau visai patogus reikalas atrodo. Tad visai rekomenduoju išsibandyti 😉

Prisijungti galite čia >>

9. Pinterest – vaizdų ir įkvėpimo karalystė

Nežinau, ar beturiu paminėti Pinterest, bet dėl visa ko miniu, jei mažū dar nesate atradę jo. O jei esate, še jums dar kelios, galbūt naujos idėjos.

Pinterest yra tiesiog lobynas DIY idėjoms, įkvėpimams, mood board`ams darytis. Jeigu turite etsy parduotuvę ar angliškai rašote tinklaraštį, tai siūlau pasidomėti, kaip padaryti, kad Jūsų nuotraukos su nuorodomis atsirastų Pinterest`e. Su jo pagalba galite gerokai pritraukti potencialių pirkėjų ir lankytojų 😉

Taip pat labai patogus dalykas kurtis skirtingų temų lentas. Jomis po to galima pasidalinti savo tinklaraštyje. Taip pat Pinterest`e galite daryti lentas ir pasikviesti lentos bendrakūrėjų. Taip kartu galėsite krautis idėjas ir vizualus bei kurti šventės dekoro, fotosesijos, produkto, branding`o ir kt. vizijas.

Pinterest >>

Jei įdomu pasekt mano Pinterest paskyrą, spausk čia >>

10. InShot – Instagram`o vizualų kūrimo pagalbininkas

Tai mobilioji programėlė, kurioje patogu montuoti video Instagram`ui (redaguoti, karpyti, uždėti efektus, tekstą ir t.t.) ir nuotraukas. Esu per ją sumontavusi kelis video, buvo tikrai patogu, yra daug potencialo kūrybai. Tik štai pačiame Instagrame video įsikėlė kažkokie su rožiniu atspalviu :/ Bet šis nesklandumas man kyla ir pačiame IG kuriant video, tai čia, matyt, bus tiesiog kažkokie vidiniai nesklandumai. Jums taip nebūna?

11. PlantNet – augalų atpažinimo programėlė

Gerai, gal ji truputį ne į temą šiame sąraše :D. Bet negaliu nepasidalinti, nes pastebiu, kad žmonės gana dažnai dalinasi nuotraukomis ir klausia, kad gal kas žino, kas čia per augalas. Taip, žmogiškas kontaktas yra svarbu, bet kodėl pirmiau nepasinaudojus programėle čia ir dabar, kai stovi prie to nežinomo augalo?

Man PlantNet labai padeda atpažinti nežinomų pavadinimų augalus ir įvardinti juos, kai darau augalų makrofotografijų ar prekių su džiovintais augaliukais aprašymus.

Nufotografavus nepažįstamą augalą ir įkėlus į programėlę, išmeta galimus variantus. Jei norisi, belieka įsivesti pavadinimą į Google ir rasti lietuvišką pavadinimo versiją ir augalo aprašymą.

***

Sąraše atskirai nepaminėtos (bet dabar miniu) kanoninės nuotraukų redagavimo ir vizualų kūrimo programos LIGHTROOM ir PHOTOSHOP (gelbėjantys dalykai, bet artimo ryšio su jomis kol kas neturiu…). Taip pat štai ir simbolinis WordPress.org tinklaraščių kūrimo svetainės paminėjimas (čia dabar mano šis tinklaraštis, bet dar skleidimosi stadijoje). Ir draugiškas patarimas, jei norėsite kurti tinklaraštį bei pirkti jam domain`ą, kurkite jį iškart wordpress.org, o ne wordpress.com.

Ką naujo atradote šiame įraše? O ko naudingo neradote, būtinai pasidalinkite komentaruose 😉

Su gražiausiais linkėjimais,

Jolanta

Rekomenduoju

1 Comments
source url 2022-09-13
| |

I think this is a real great article. Cool.