10+ programų programėlių, palengvinančių kūrybinius darbus (pildoma)

Važiavau vienądien autobusu ir tokia idėja dingt (jos ten mėgsta atsirasti)! – ogi gal visai naudinga būtų parengti įrašą, kur pasidalinčiau, kokiomis nemokamomis ir mokamomis programomis/puslapiais naudojuosiu? Tokiais, kurie palengvina kūrybinį darbą, pagerina darbo kokybę ar vizualų išvaizdą, praverčia versle.

Jeigu turite savo mėgstamiausprogramų/-ėlių, įrankių, svetainių būtinai pasidalinkite komentaruose 😉 Pradedame dalybas.

1. PhotoScape – mano topų topas greitam nuotraukų sutvarkymui

Po ir prieš

Šiai nemokamai nuotraukų redagavimo programai esu ištikima n metų ir liksiu dar ilgam. Ją rekomenduoju visiems, kas nori nemokamai ir patogiai susitvarkyti nuotraukas kompiuteryje. Prisipažinsiu, kad net kai redaguoju nuotraukas su Lightroom`u, dažnai galutinis nuotraukos palytėjimas vis tiek būna PhotoScape – ten man patogiau sulygiuoti nuotrauką, yra mėgstama ,,Deepen” funkcija, mėgstamiausi spalvotas ir nespalvotas filtrai bei ten įprastai darau dvigubą ekspoziciją. Beje, su PhotoScape darausi ir printscreen`us.

PhotoScape atsisiųsti galite čia >>

2. Canva – mėgstamiausia kurti vizualams

Keli pavyzdžiai, kuriuos pasidariau su Canva pagalba

Dar viena nemokama ir daug galimybių turinti programa. Turi gausybę patogių funkcijų ir gražių elementų, šriftų, formų. Labai tiks pasimaketuoti pakvietimus, plakatus, banerius, katalogus, logotipą ir kitokius vizualus. Aš mėgstu Canva naudoti, jei man reikia ant nuotraukos uždėti tekstą ar pasimaketuoti vizualus Akimirkų Gaudyklės reikalams.

Canva ieškokite online >>

3. Linktree – nuorodų suvaldytoja

Meniu ant lėkštutės

Instagram turi vieną minusą (?), kad jo įrašuose negalima dalintis aktyviomis nuorodomis ir viena vienužė nuoroda tėra aprašyme (na, ir jau storiuose). Turint, pvz., tinklararaštį, elektroninę parduotuvę, Youtube kanalą (ar dar kažką kuo norėtum pasidalinti), gali visas šias nuorodas suburti po Linktree sparneliu – į vieną puslapį. Paspaudus ant Linktree nuorodos pateksi į tarsi kokį meniu langą, kur yra sudėtos visos svarbios ir aktualios nuorodos. Aš naudoju nemokamą versiją.

Užsiregistruoti Linktree galite čia >>

4. Wixsite – lengvam puslapio kūrimui be programavimo

Pagrindinio puslapio išvaizda

Kai sugalvojau kurti Akimirkų Gaudyklės puslapį, kuriame galėčiau sukelti darbų galeriją (portfolio), rinkausi tarp WordPress.com ir Wix. Galiausiai pasirinkau pastarąjį. Jis turi didelį pliusą mėgstantiems kurti ir nemokantiems programuoti žmonėms. Visus elementus gali susirinkti, susitempti ir susidėlioti pats, pasinaudoti jau esamais šablonais arba pakoreguoti juos savo nuožiūra. Žodžiu, patyriau kūrybinį džiaugsmą kurdamą portfolio puslapį (beje, jis čia >>) 🙂 Šiuo metu naudoju nemokamą versiją, ji palieka papildomą prierašą adrese.

WIX rasite čia >>

5. Shopiteka – patogūs elektroninės parduotuvės namai

Anksčiau savo rankdarbius pardavinėjau tiesiog per įrašus ar Facebook parduotuvėje. Bet tai nėra ypatingai patogu nei parduodančiam, nei perkančiam. Kai yra el.parduotuvė, visos turimos prekės matomos, patogiai pasiekiama reikalinga produkto informacija ir žymiai lengviau dėl apmokėjimo bei pristatymo sureguliavimo.

Yra visokiausių variantų kur būtų galima kurtis el. parduotuvę. Patyrinėjusi, kur kiti Lietuvos kūrėjai kuriasi parduotuvėles, pasirinkau Shopitekos platformą. Viskas man ten patogu ir už prieinamą kainą pasirodė. Pasirinkau mokėjimo planą, kai mokesčiai imami už pardavimus (jie sau atsiskaičiuoja 2,9 proc. nuo užsakymo sumos). Toks planas pats tas kuomet tik pradedi savo el.parduotuvę ir užsakymų dar byra ne per gausiausiai.

Ši platforma labiau tinkama, jei tavo poreikiai el.parduotuvei gana elementarūs.

Maniškė el. parduotuvė atrodo taip >>

Shopiteka registracijos puslapis >>

6. Wondershare Filmora – nesudėtingam video kūrimui

Video montavimo darbai Wondershare Filmora

Kai sumąsčiau kurti Youtube kanalą, supratau, kad be video redagavimo programos nieko nebus. Galiausiai taip atsitiko, kad atradau Wondershare Filmora, išbandžiau ir ji taip ,,prilipo”, kad galiausiai nusipirkau metų prenumeratą. Su akcija mokėjau 40.76 Eur metams. Jei yra yra noras reguliariai kurti video, tai tikrai verta. Man patinka, kad programoje yra nemokamų foninių muzikų archyvukas, lengvai galima redaguoti video, patogus darbalaukis. Būtent su šia programa supratau, kaip man patinka montuoti ;D

Wondershare Filmora galima rasti čia >>

7. SmugMug – nuotraukų archyvų programa

Šią nuotraukų dalijimosi platformą atradau, kai ieškojau, kur galėčiau patalpinti klientų fotosesijų archyvus, kurie būtų patogiau prieinami. Taip žmogus gaudamas iš manęs nuorodą, paspaudęs ją gali matyti visą virtualią galeriją, atsisiųsti norimas nuotraukas ir lengviau dalintis albumu su kitais. Ir nuotraukos pasiekiamos pastoviai (kol aš mokėsiu už planą, muhahaha :D), nereik skubėti siųstis visko ir tvindyti kompiuterio atmintį.

Aišku, galėjau ir toliau visus klientus apdalinti wetransfer ar Google Drive laikinomis nuorodomis, bet kažkaip norėjosi, kad visiems būtų patogiau ir fainiau. Tai dalykas tikrai pasiteisino. O ir talpa neribota, tad galima taip backup`int savo nuotraukas iš telefono ar kompiuterio.

Jeigu rimčiau fotografuojate, tai manau verta pagalvoti apie online archyvą. Rinkos tyrimo senokai nebedariau, gal pasidomėję rasite, ką pigesnio ar patogesnio. Vienaip ar kitaip, SmugMug esu patenkinta 😉

SmugMug svetainė>>

8. VMI virtualus buhalteris i.APS

Šita nemokama VMI paslauga pradėjau naudotis tik šiemet, iki tol IDV pajamas vedžiausi ir sąskaitas išrašinėdavau per mokamą sistemą Cflow. Ir kai tos pajamos nereguliarios, kažkaip nesinori, kad kas mėnesį tau už plano mokestį dar nurėžinėtų eurus 😀

Tad išbandžiau virtualų buhalterį. Ir nors pradžioj truputį žiūrėjau pasimetusi (kaip, kas ir kur ten?!), apsipratau ir jau visai patogus reikalas atrodo. Tad visai rekomenduoju išsibandyti 😉

Prisijungti galite čia >>

9. Pinterest – vaizdų ir įkvėpimo karalystė

Nežinau, ar beturiu paminėti Pinterest, bet dėl visa ko miniu, jei mažū dar nesate atradę jo. O jei esate, še jums dar kelios, galbūt naujos idėjos.

Pinterest yra tiesiog lobynas DIY idėjoms, įkvėpimams, mood board`ams darytis. Jeigu turite etsy parduotuvę ar angliškai rašote tinklaraštį, tai siūlau pasidomėti, kaip padaryti, kad Jūsų nuotraukos su nuorodomis atsirastų Pinterest`e. Su jo pagalba galite gerokai pritraukti potencialių pirkėjų ir lankytojų 😉

Taip pat labai patogus dalykas kurtis skirtingų temų lentas. Jomis po to galima pasidalinti savo tinklaraštyje. Taip pat Pinterest`e galite daryti lentas ir pasikviesti lentos bendrakūrėjų. Taip kartu galėsite krautis idėjas ir vizualus bei kurti šventės dekoro, fotosesijos, produkto, branding`o ir kt. vizijas.

Pinterest >>

Jei įdomu pasekt mano Pinterest paskyrą, spausk čia >>

10. InShot – Instagram`o vizualų kūrimo pagalbininkas

Tai mobilioji programėlė, kurioje patogu montuoti video Instagram`ui (redaguoti, karpyti, uždėti efektus, tekstą ir t.t.) ir nuotraukas. Esu per ją sumontavusi kelis video, buvo tikrai patogu, yra daug potencialo kūrybai. Tik štai pačiame Instagrame video įsikėlė kažkokie su rožiniu atspalviu :/ Bet šis nesklandumas man kyla ir pačiame IG kuriant video, tai čia, matyt, bus tiesiog kažkokie vidiniai nesklandumai. Jums taip nebūna?

11. PlantNet – augalų atpažinimo programėlė

Gerai, gal ji truputį ne į temą šiame sąraše :D. Bet negaliu nepasidalinti, nes pastebiu, kad žmonės gana dažnai dalinasi nuotraukomis ir klausia, kad gal kas žino, kas čia per augalas. Taip, žmogiškas kontaktas yra svarbu, bet kodėl pirmiau nepasinaudojus programėle čia ir dabar, kai stovi prie to nežinomo augalo?

Man PlantNet labai padeda atpažinti nežinomų pavadinimų augalus ir įvardinti juos, kai darau augalų makrofotografijų ar prekių su džiovintais augaliukais aprašymus.

Nufotografavus nepažįstamą augalą ir įkėlus į programėlę, išmeta galimus variantus. Jei norisi, belieka įsivesti pavadinimą į Google ir rasti lietuvišką pavadinimo versiją ir augalo aprašymą.

***

Sąraše atskirai nepaminėtos (bet dabar miniu) kanoninės nuotraukų redagavimo ir vizualų kūrimo programos LIGHTROOM ir PHOTOSHOP (gelbėjantys dalykai, bet artimo ryšio su jomis kol kas neturiu…). Taip pat štai ir simbolinis WordPress.org tinklaraščių kūrimo svetainės paminėjimas (čia dabar mano šis tinklaraštis, bet dar skleidimosi stadijoje). Ir draugiškas patarimas, jei norėsite kurti tinklaraštį bei pirkti jam domain`ą, kurkite jį iškart wordpress.org, o ne wordpress.com.

Ką naujo atradote šiame įraše? O ko naudingo neradote, būtinai pasidalinkite komentaruose 😉

Su gražiausiais linkėjimais,

Jolanta

Rekomenduoju

25 Comments
smm panel 2022-11-12
| |

Türkiye’nin en eski ve en güvenilir smm panel ve smm bayilik paneli olarak yıllardır hizmet veren, smmpanel.com.tr sitesinden 7 gün 24 saat boyunca otomatik olarak tüm sosyal medya platformları için takipçi, abone, beğeni, izlenme ve yorum siparişleri verebilirsiniz. En Ucuz ve En iyi tavsiye edebileceğimiz, smm panel ile hesabınıza bakiye yükleyip istediğiniz profile gönderim yapabilirsiniz. Kurumsal firma tarafından yönetilen sitede tüm ödemelere fatura kesilmektedir. Aktif müşteri temsilcileri ile her türlü sorununuz anında çözülmektedir. Sizde hesabınızın takipçi ve beğeni sayısını arttırmak istiyorsanız bu paneli kullanabilirsiniz. Sosyal medya bayilik paneli olarak anlık ve hızlı servisler sunulmaktadır. Müşteri memnuniyeti en üst düzeyde tutulmaktadır.

haber 2022-11-11
| |

thank you haber

Canlı destek eklentisi

mim pırlanta 2022-11-05
| |

vintage ring

sms onay 2022-10-31
| |

Sms Onay ve Mobil onay sistemimiz sayesinde üye olduğunuz tüm sitelerde sms doğrulaması yaparak hesabınızın onaylanmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede kendi cep telefonu numaranızı vermeden sanal numaralar ile güvenli bir şekilde sms doğrulaması yapmış olursunuz. sms onay Tüm sosyal medya siteleri ve alışveriş sitelerinde web sitemizi kullanabilirsiniz. Dünyadaki tüm ülkelerin telefon numaraları bulunmaktadır. İstediğiniz ülkeyi seçip o ülkenin telefon numarası ile işlem yapıyorsunuz. Hesabınıza bakiye yükleyip ödeme yaptıktan sonra numara satın alın ve gelen kodu ilgili siteye girerek doğrulama yapınız. 7 Gün 24 saat tamamen otomatik olarak sms onay ve mobil onay işlemlerini çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

mim diamond

Chatbot 2022-10-24
| |

Thanks to Supsis Live Support System and Chatbot, you can respond to requests from all communication channels (Whatsapp, Instagram, Facebook, Sms, Mail) in a single application, follow your visitors and provide online support.

rolling roof 2022-10-24
| |

Tekno Roof, hizmet ağı içerisinde müşterilerinin talep ettiklerini sunarken aradığınız tüm kriterleri de içerisinde barındırarak ideal bir firma olarak anılmaktadır. Çünkü genel hatları ile bakıldığında talep edebileceğiniz tüm seçeneklere sahip ve bir hayli de uygunluk sunmaktadır. İstediğiniz güven için size yardımcı olan, bioclimatic işlemleri içerisinde en kaliteli hizmeti alabilmeniz için önerilen ve yüksek oranda talep edilen bir isimdir.

bu eğitimde yaşam koçluğu nasıl olur nelerdir sertfikası ne işe yarar ve nasıl meslek icra edilir öğreneceksiniz

pırlanta 2022-10-23
| |

pırlanta sizsiniz

Blustrom yeni nesil reklamcılık alanında çok gelişkin hizmet veriyor. Geniş kitlelere ulaşmak istiyorsanız Sosyal Medya Ajansı Ankara’da çalışabileceğiniz en iyi şirket diyebilirim. Sürekliliği olan projelerde iyi bir partner. Çözümcü ve iş bitirici!

you are the diamond

vintage yüzük 2022-10-21
| |

vintage ring

Kurumsal Web tasarım hizmetleri çok iyi gerçekten çok iyi işler çıkartıyorlar tebrik ederim, iki firmamız içinde güzel işler başardık ve dijital reklamlar ile yeni müşteriler edindik keşke daha erkenden tanışabilseydik diye düşünüyoruz.

metaverse games 2022-10-19
| |

Play to earn games metaverse games, how to play to earn ? metaverse and play to earn , play2earn

The more active use of social media every year, the fact that the platforms aim to increase the number of users continuously, and the subsequent use of social media platforms by businesses has made Instagram and many similar social networks interesting. For this reason, almost millions of users are trying different ways to increase the buy high quality instagram followers . With this interest, users who turn to social media prefer to increase the real follower and interaction density of their profiles on social media platforms in order to achieve their goals. The fact that each user is known and popular by many people is not a necessity, but a necessity. The increase in the number of followers of a profile is the harbinger of achieving the targeted popularity with this increase. Recently, especially due to the increasing interest of businesses in social media, product sales and marketing have started to take place entirely on related platforms.

Yeni çıkan sosyal medya uygulamalarının yanı sıra eskilerden beri kullanılan uygulamalar da bulunmaktadır. Eski zamanlardan kalan uygulamalar içerisinde en çok kullanılan uygulama YouTube adlı uygulamadır. YouTube adlı uygulamada çok farklı çeşitte video içerikleri bulunmaktadır. Bu içerikler tamamen YouTube kullanıcıları tarafından belirlenmektedir. İnsanlar kendi hobilerine uygun olan videoları çekip bu hobilere sahip olan diğer insanlara ulaşabilmektedirler. Ayrıca YouTube üzerinde çok sayıda bilgilendirici videolar da bulunmaktadır. Bilgilendirici videoların yanında ders videoları da YouTube’da çokça bulunmaktadır. Çok sayıda insan kendilerine ait bir YouTube hesabı oluşturmaktadır. İnsanlar istedikleri zaman bu hesaba istedikleri videoyu yükleyebilmektedirler. Yükledikleri videolar ile para kazanan çok sayıda YouTube kullanıcısı bulunmaktadır. Bu kullanıcıları görüp YouTube’da para kazanmaya çalışan ve YouTube’da para kazanmak isteyen çok sayıda kişi de bulunmaktadır. Genel olarak bu kişiler YouTube üzerinde para kazanan ve YouTube’da isminden söz ettiren kişileri örnek almaktadırlar. YouTube üzerinden para kazanan kişiler diğer YouTube kullanıcılarına örnek bir model olmaktadırlar. Bu sayede de kendilerinden çokça söz ettirebilmektedirler. Ancak herkes YouTube üzerinden para kazanacak yetenekte olamamaktadır. YouTube üzerinden sadece video yüklemesi yapılarak değil bu videolardan alınan beğeni sayısı gibi faktörlerden de para kazanılmaktadır. Bu yüzden de YouTube üzerinden video yüklemesi yapmaya yeni başlayan kişiler beğeni sayılarına çok dikkat etmektedirler. Beğeni sayılarını artırmak için Youtube beğeni satın al yöntemini kullanan çok sayıda kullanıcı bulunmaktadır.

ankara escort 2022-10-06
| |

Ankara’nın en iyi web sitesi

pornjz.com 2022-10-01
| |

Everyone loves it whenever people get together and share opinions.Great blog, keep it up!

source url 2022-09-13
| |

I think this is a real great article. Cool.